Nagranie - piątek

youtube_social_squircle_white

Nagranie - sobota

youtube_social_squircle_white

Nagranie - niedziela

youtube_social_squircle_white

Do pobrania na sobotni warsztat

249-2499221_download-icon-document-download-icon-png-transparent-png

REMONT MAŁŻEŃSKI 2020

Remont? -Czemu nie! Nowy kolor ścian, może nowe podłogi, można kupić nowe meble albo nadać nowy charakter naszym przestrzeniom zmieniając dodatki. Wszystko po to, aby było wygodniej, ładniej, przytulniej, żebyśmy z jeszcze większą przyjemnością wracali do naszego domu.

A gdyby tak zrobić remont małżeński? Zainwestować czas, aby wyremontować nasze małżeństwo? Tylko po co?- Aby było wygodniej, piękniej, aby bardziej chciało się do siebie wracać. Temu służy remont! Celowo nie ma tu nazwy odbudowa albo naprawa. Wcale nie musi być źle, żeby mogło być lepiej! Pomysł remontu małżeńskiego w Częstochowie został zaczerpnięty z opolskiej inicjatywy, która już od wielu lat służy małżeństwom w tamtym mieście.

Zapraszamy małżeństwa z każdym stażem– zarówno te, które dopiero zaczęły tę niesamowitą przygodę we dwoje, jak i te, które trwają w niej wiele lat. Jeśli tylko chcecie przyjrzeć się Waszemu małżeństwu i podjąć działania zapobiegawcze przed jego uszkodzeniem- ten czas jest dla Was!

remont 2020

Remont  małżeński w 2020 roku. Po co? Dlaczego ?    

Czy w tym roku, jakże dziwnym, bo naznaczonym ogólnoświatową pandemią, która odbija się echem w każdej sferze naszego życia, chcemy już po raz piąty remontować małżeństwo?

A dlaczego nie? Pandemia rzuca piętno strachu, lęku  o zdrowie, pracę i finanse, o czas wolności i swobody dla siebie i rodziny. A my nie chcemy rezygnować z tego czasu, który daje nam Bóg tu na ziemi jako szansę, by ciągle działać, nieustannie dbać i starać się poprawić coś w swoim życiu. Bo można coś jeszcze uratować, wyremontować i doprowadzić do lepszego stanu.

Ten rok jest inny, więc Remont również będzie inny, ponieważ niestety nie możemy wszystkich chętnych zaprosić  fizycznie z powodu panujących obostrzeń.  Dlatego zapraszamy Was online.  Każda chwila oddana Bogu może przynieść dobre owoce . Dajmy sobie znowu szansę. Niech coroczne odświeżenie relacji i spojrzenia na nasze małżeństwo umocni nas w kroczeniu na drodze do Nieba. I nawet jeśli ta droga jest trudna, kamienista i mocno pod górę, a remont może być prawie odbudowywaniem ze zgliszczy na fundamencie sakramentu małżeństwa, to warto się wysilić. Nie marnujmy czasu- piękniejsze życie jest na wyciągniecie ręki! Niech ten czas przyniesie nową nadzieję, wzajemne zrozumienie i Bożą pomoc w życiu małżeńskim.

Zapraszamy w imieniu Waszej Miłości, która upomina się o piękniejsze dziś.

 

W dniu rozpoczęcia rekolekcji zostanie umieszczony link do transmisji.

PROWADZĄCY

roma i my

Anna i Michał Frąckowicz

Ponad 30 lat stażu małżeńskiego; dwójka dorosłych dzieci; od prawie 40 lat związani z Jezuitami i Centrum Mocni w Duchu; dwa bieguny osobowości; dwa różne światy, które tylko Bóg jest w stanie połączyć.
Ona – artysta plastyk; profesor nadzwyczajny; wykładowca akademicki; specjalista od rzeźby miękkiej i tkaniny artystycznej; wrażliwy na ludzi i świat; tytan pracy twórczej; ewangelizacja wartościami duchowymi w kulturze m.in. Repasator Miłości.
On – nauczyciel, wychowawca, pracownik jezuickiego Centrum Mocni w Duchu odpowiedzialny za SOS dla wspólnot; prowadził wiele rekolekcji dla grup modlitewnych w Polsce i poza granicami kraju; hobby: szachy; brydż i świat Gwiezdnych Wojen.

MATERIAŁY

Artykuł - Niedziela

abfbd2ac75697f7710d2f59c28e36078

Rozmowa Radio Jasna Góra

logo_radio_jg

Dżingiel

baner 2020

Audycja Radio Fiat

fiat

ŚWIADECTWA

Bóg pokazał mi podczas Remontu Małżeńskiego, że życie w rodzinie jest świętem-CAŁE. Z nocnym wstawaniem do dzieci, z emocjami, które się budzą, gdy to robimy już siódmy raz; z gotowaniem obiadu i myciem lustra. Bóg taką drogę dla mnie wybrał. Taką „mistyką garnków” mamy się z mężem zbawić. To dla mnie odkrywcze, iż w małżeństwie i rodzinie nie ma profanum, że wszystko jest sacrum. Bo ja bym chciała przed Bogiem być idealna, a jestem żoną, która tęskni za mężem, gdy jest w pracy i denerwuje się, gdy już jest w domu.
Dziękuję Bogu za pokazanie konkretnej drogi 7 kroków, dzięki której w codzienności mogę dbać o moją relację z mężem, byśmy byli cały czas razem, okazując sobie miłość.
Ania

Dwie myśli: To, co na co dzień robimy, prowadzić ma nas do świętości, nawet zmywanie talerzy i szorowanie garnków. Z tą naszą domową świętością musimy przychodzić do kościóła i nie możemy jej się wstydzić czy zostawić przed drzwiami, dla Boga jesteśmy tak samo cenni zaangażowani czy w domu, czy w Kościele, ważne, że autentyczni w tym, co robimy.

Żeby zrobić dobrze remont, trzeba sprawdzić też to, co jest pod spodem, zobaczyć czemu to tak działa i skąd się wzięło. Czyli żeby nasze małżeństwo było dobrze zrobione, musimy wiedzieć, jak były ułożone małżeństwa naszych rodziców, dziadków. Bo nieświadomie dużo czerpiemy od nich. Uzbrojeni w wiedzę o naszej przeszłości, możemy zbudować lepszą przyszłość.
Marcin

Ania i Marcin

Zawsze kojarzył mi się z kobiecą inicjatywą… Coś w tym na pewno jest, bo my kobiety mamy bardziej wyczulone oko na piękno i wydaje się, że nam bardziej doskwiera jego brak. Oczywiście są też męskie wrażliwe oczy, ale wydają się one być bardziej „praktyczne” niż „estetyczne”. Ja osobiście remontów nie lubię, całego tego zamieszania, bałaganu… ale czasami po prostu trzeba i już. Jak się sypie tynk to nie ma dyskusji. Trudniej jest jak jedna ze stron widzi potrzebę, a inna nie… Wtedy zaczyna się targowanie, nerwówka… Czasem bywa, że inni zauważą, że coś nam popękało, a my tego nie dostrzegamy. Albo widzimy, ale przecież „nie zawali się, da się z tym żyć”. Pewnie tak. Może też być wszystko pięknie, nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Ale gdy powiesimy na ścianie obraz, wstawimy kwiaty do wazonu lub zwyczajnie posprzątamy „na błysk”, okazuje się, że ta przestrzeń może być jeszcze piękniejsza!

Ta przestrzeń, która tworzy Dom to nie tylko ściany – to przede wszystkim relacje. Jak myślę o remoncie małżeństwa, to myślę trochę o ścianach, które czasem trzeba porządnie naprawić, a czasem wstawić kwiatek pomiędzy. I tak jak w poszukiwaniu dobrego dla nas, pięknego i funkcjonalnego wnętrza przeglądamy katalogi z wyposażeniem, dodatkami, gotowymi aranżacjami – tak czasem warto zaczerpnąć inspiracji w budowaniu naszej relacji małżeńskiej. Warto posłuchać mądrych ludzi, a Danusi i Marka naprawdę dobrze się słucha. Może akurat wpadnie ci w oko jakiś „kwiatek”, którym chciałbyś upiększyć swój Dom…

Ania
0

Remont małżeński jest inicjatywą CAŁKOWICIE DARMOWĄ. Jeżeli chcesz, możesz złożyć dobrowolną ofiarę na rozwój podobnych dzieł.

rodzinyemaus@gmail.com