REMONT MAŁŻEŃSKI !? Co to takiego ?

Remont? -Czemu nie! Nowy kolor ścian, może nowe podłogi, można kupić nowe meble albo nadać nowy charakter naszym przestrzeniom zmieniając dodatki. Wszystko po to, aby było wygodniej, ładniej, przytulniej, żebyśmy z jeszcze większą przyjemnością wracali do naszego domu.

A gdyby tak zrobić remont małżeński? Zainwestować czas, aby wyremontować nasze małżeństwo? Tylko po co?- Aby było wygodniej, piękniej, aby bardziej chciało się do siebie wracać. Temu służy remont! Celowo nie ma tu nazwy odbudowa albo naprawa. Wcale nie musi być źle, żeby mogło być lepiej! Pomysł remontu małżeńskiego w Częstochowie został zaczerpnięty z opolskiej inicjatywy, która już od wielu lat służy małżeństwom w tamtym mieście.

Zapraszamy małżeństwa z każdym stażem– zarówno te, które dopiero zaczęły tę niesamowitą przygodę we dwoje, jak i te, które trwają w niej wiele lat. Jeśli tylko chcecie przyjrzeć się Waszemu małżeństwu i podjąć działania zapobiegawcze przed jego uszkodzeniem- ten czas jest dla Was!

plakatremont_22

PROWADZĄCY

jurkiewicz

Katarzyna i Michał Jurkiewiczowie

małżonkowie z 22 letnim stażem i rodzice dwóch dorosłych synów. Od 2004 roku są Diecezjalnymi Doradcami Życia Rodzinnego posługującymi w Duszpasterstwie Rodzin Diecezji Gliwickiej. Katarzyna jest magistrem teologii o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Michał jest dyplomowanym mediatorem, terapeutą i doradcą życia rodzinnego prowadzącym zajęcia dla małżeństw w zakresie poradnictwa, interwencji kryzysowej i psychoedukacji. Obydwoje są instruktorami metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. Twórcy programu rekolekcji wakacyjnych dla rodzin „Zbudujemy dom na Skale” oraz cyklu warsztatów dla małżeństw „Kropelka dla małżeństwa” realizowanych w diecezji gliwickiej. Autorzy materiałów dla narzeczonych „Największa z nich jest miłość”.

ŚWIADECTWA

Bóg pokazał mi podczas Remontu Małżeńskiego, że życie w rodzinie jest świętem-CAŁE. Z nocnym wstawaniem do dzieci, z emocjami, które się budzą, gdy to robimy już siódmy raz; z gotowaniem obiadu i myciem lustra. Bóg taką drogę dla mnie wybrał. Taką „mistyką garnków” mamy się z mężem zbawić. To dla mnie odkrywcze, iż w małżeństwie i rodzinie nie ma profanum, że wszystko jest sacrum. Bo ja bym chciała przed Bogiem być idealna, a jestem żoną, która tęskni za mężem, gdy jest w pracy i denerwuje się, gdy już jest w domu.
Dziękuję Bogu za pokazanie konkretnej drogi 7 kroków, dzięki której w codzienności mogę dbać o moją relację z mężem, byśmy byli cały czas razem, okazując sobie miłość.
Ania

Dwie myśli: To, co na co dzień robimy, prowadzić ma nas do świętości, nawet zmywanie talerzy i szorowanie garnków. Z tą naszą domową świętością musimy przychodzić do kościóła i nie możemy jej się wstydzić czy zostawić przed drzwiami, dla Boga jesteśmy tak samo cenni zaangażowani czy w domu, czy w Kościele, ważne, że autentyczni w tym, co robimy.

Żeby zrobić dobrze remont, trzeba sprawdzić też to, co jest pod spodem, zobaczyć czemu to tak działa i skąd się wzięło. Czyli żeby nasze małżeństwo było dobrze zrobione, musimy wiedzieć, jak były ułożone małżeństwa naszych rodziców, dziadków. Bo nieświadomie dużo czerpiemy od nich. Uzbrojeni w wiedzę o naszej przeszłości, możemy zbudować lepszą przyszłość.
Marcin

Ania i Marcin

Zawsze kojarzył mi się z kobiecą inicjatywą… Coś w tym na pewno jest, bo my kobiety mamy bardziej wyczulone oko na piękno i wydaje się, że nam bardziej doskwiera jego brak. Oczywiście są też męskie wrażliwe oczy, ale wydają się one być bardziej „praktyczne” niż „estetyczne”. Ja osobiście remontów nie lubię, całego tego zamieszania, bałaganu… ale czasami po prostu trzeba i już. Jak się sypie tynk to nie ma dyskusji. Trudniej jest jak jedna ze stron widzi potrzebę, a inna nie… Wtedy zaczyna się targowanie, nerwówka… Czasem bywa, że inni zauważą, że coś nam popękało, a my tego nie dostrzegamy. Albo widzimy, ale przecież „nie zawali się, da się z tym żyć”. Pewnie tak. Może też być wszystko pięknie, nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Ale gdy powiesimy na ścianie obraz, wstawimy kwiaty do wazonu lub zwyczajnie posprzątamy „na błysk”, okazuje się, że ta przestrzeń może być jeszcze piękniejsza!

Ta przestrzeń, która tworzy Dom to nie tylko ściany – to przede wszystkim relacje. Jak myślę o remoncie małżeństwa, to myślę trochę o ścianach, które czasem trzeba porządnie naprawić, a czasem wstawić kwiatek pomiędzy. I tak jak w poszukiwaniu dobrego dla nas, pięknego i funkcjonalnego wnętrza przeglądamy katalogi z wyposażeniem, dodatkami, gotowymi aranżacjami – tak czasem warto zaczerpnąć inspiracji w budowaniu naszej relacji małżeńskiej. Warto posłuchać mądrych ludzi, a Danusi i Marka naprawdę dobrze się słucha. Może akurat wpadnie ci w oko jakiś „kwiatek”, którym chciałbyś upiększyć swój Dom…

Ania

MATERIAŁY

Dżingiel 2018

baner_02

Audycja Radio Jasna Góra 2018

logo_radio_jg

Dzień 1

mp3-icon_2

Dzień 2

mp3-icon_2

Dzień 3

mp3-icon_2
0

Remont małżeński jest inicjatywą CAŁKOWICIE DARMOWĄ. Jeżeli chcesz, możesz złożyć dobrowolną ofiarę na rozwój podobnych dzieł.

Nie zwlekaj ! Zarezerwuj swój czas na REMONT MAŁŻEŃSKI już dzisiaj !

Każdy jest zaproszony. Nie trzeba zgłaszać swojego uczestnictwa w Remoncie.

rodzinyemaus@gmail.com

Napisz do nas jeżeli masz jakieś wątpliwości:

WYŚLIJ WIADOMOŚĆclear